Alexa Advanced Planı 7 Gün Deneme

0
4360

Merhaba bu makalemde sizlere sitenizi manuel olarak alexaya nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağım. Önceleri ücretsiz olarak alexaya kayıt olup sitemizi kolayca ekleyebiliyorduk. Ancak alexa artık tamamen ücretli. Ve bazıları için alexa sıralaması siteye ve alan adına değer biçmek adına gerçekten önemli bir kriter.

Bunun için sahip olmanız gereken tek şey bir adet sanal kart kartınızdan ücret çekilmiyor ve 7 gün kullanabileceğiniz bir deneme hesabı sağlanıyor.

İlk olarak ALEXA sitesine gidelim.

Gelen maili onaylayıp şifremizi belirliyoruz.

Şuanda yeni yayına aldığım internet sayfamın alexa değerleri bu şekilde görünüyor bakalım advanced plana eklediğimizde bir değişiklik olacak mı?

Başarılı bir şekilde kayıt olduk ve 7 günlük advanced plan deneme süremizi başlatmış olduk.

sitemi ekledim sertifika işlemi devam ediyor, web sayfamı tarayıp seo konusunda gerekli direktifleri alexa benimle paylaşacaktır. Ve sol menüde gördüğünüz gibi bir çok seo aracı ve raporlama aracını 7 gün boyunca sitenizin SEO yapısını düzeltmek için kullanabilirsiniz.

Son ve en önemli nokta üyeliğimizi durdurmayı unutmamak aksi taktirde 7 gün sonunda kartımızdan 149$ çekecektir. Gerçi ben 4 tl limitli bir sanal kart ekledim istese de çekemez ancak normal kart ekleyenler de olabileceği için bu son ve en önemli noktaya değinelim.

Önceleri paket üyeliğini durdurduğumuz da 7 günlük deneme bitene kadar kullanabiliyorduk ancak alexa bir çok değişiklik yapmış bu yüzden şimdi iptal etmiyorum 5 gün kullandıktan sonra yukarıdaki şekilde iptal ederek hesabımdan herhangi bir ücret çekilmemesini sağlayacağım.

Umarım faydalı olur, bir sonraki makalede görüşmek üzere.