Maestro Panel Yeni nesil hosting yönetim panel (Windows)

2
5712

Merhaba bu yazımda sizlere son zamanlarda isminden çokça söz ettiren Türk geliştiriciler tarafından hizmete sunulan Maestro Panel’den bahsetmek istiyorum. İsminin hakkını verir nitelikte Web Server yönetim panellerinin maestrosu olmaya aday bir panel.

Geliştiricisi Maestro Panel için; “Yeni Nesil Web Hosting Kontrol Panel: Bugüne kadar bildiğiniz ve kullandığınız sürekli patlayıp, çatlamasından şikayet ettiğiniz ve üzerine tonla para verdiğiniz Web Hosting Control Panellerinden daha farklı bir panel geliştiriliyor ” diyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni güncellemesi yayınlanan Maestro Panel,  PureVPN modülünüde artık Maestro Panel üzerinden yönetime olanak sağlıyor. Ayrıca lisans fiyatlarıda alışılagelmişin altında seyir ediyor.  Aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz. Windows vps, vds için 10 domain ücretsiz lisansı oldukça iyi ve kullanılabilir.

Daha detaylı bilgi için : http://www.maestropanel.com/
Panel Demo Sayfası için : http://www.maestropanel.com/Demo

Sunucumuza kurup 10 domainlik lisansımızı aktifleştirdikten sonra panelin sağına soluna bi göz atalım..

Kurulum oldukça basit http://www.maestropanel.com/Download sayfasına giderek sunucumuz için uygun olan sürümü indiriyoruz.

Windows serverimize indirdiğimiz MaestroPanel.exe dosyasını çalıştırıyor ve adımları takip ediyoruz.

 

Kurulum tamamlandı şimdi serverimizi yeniden başlatmamız gerek. Yeniden başlattıktan sonrada bazı yüklemeler yapacak MaestroPanel SqlServer vs..

 

Tüm yüklemeler tamamlandıktan sonra sistemimiz yeniden başlayacak.

Server yeniden başladıktan sonra gerekli alanları doldurup lisansımızı aktif ederek maestropaneli kullanmaya başlayabiliriz.

Bu aşamada https://secure.maestropanel.com giderek üye olup bir lisans satın almamız gerekmekte, ben 10 domainlik ücretsiz lisansı aktif ediyorum.

Kurulum tamamlandı artık kullanabiliriz.

Panelden görüntüler:

Böylesine güzel bir çalışmaya imza attığı için MaestroPanel geliştiricisi Oğuzhan YILMAZ Beye ve emeği geçen herkese teşekkür eder ve başarılarının devamını dilerim. Windows Web Server Yönetim Panelimiz, Türk malı Maestro Panelimiz hayırlı olsun. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi günler. o12.org