Microsoft DreamSpark ile ücretsiz MS yazılımları edinme

0
3467

Merhaba, bu yazımda sizlere birçok Microsoft lisanslı yazılımını nasıl elde edebileceğinizden bahsedeceğim. Microsoft DreamSpark programı aracılığıyla öğrenci ve akademisyenlere ücretsiz yazılım dağıtıyor ve böylece insanların teknolojik gelişimlerine destek veriyor.

Peki bu ücretsiz yazılım listesinde neler var?

Sorunuza neler yok ki diyerek mevzuya giriyorum. Windows Server den tutunda Windows 8.1 Pro, Visual Studio gibi birçok maliyetli yazılım ücretsiz olarak verilmekte. Peki bunun için ne yapmalısınız? Öncelikle DreamSpark internet sayfasına giderek kayıt olmamız gerekmekte.

https://www.dreamspark.com

   Student sekmesine tıklıyorsunuz .

Create Account sekmesine tıklayarak sisteme kayıt oluyorsunuz. Hotmail hesabıyla kayıt olun diğer hesaplarda sorun çıkarıyor gmaile gelen aktivasyon mailini onaylamıyor fakat hotmailde sıkıntı yok mesela. Bu arada ben hali hazırda öğrenci değilim fakat eski öğrenci kimliğimi sisteme gönderdim ve 1 gün içerisinde hesabım aktif oldu öğrenci olmasanız dahi eski kimliğinizi gönderin. MS onaylayacaktır.

 Gördüğünüz gibi bir çok doğrulama yöntemi var ben belge sağlayabilirim sekmesini seçerek tarattığım öğrenci kimliğimi gönderdim hesabı doğrulamak için.

 3 ila 5 gün içerisinde diyor fakat 1-2 gün içinde mail geliyor merak etmeyin. Doğrulama maili geldikten sonra maildeki linke tıklayarak sistemdeki mail adresimizi onaylatıyoruz.

 

İmaj dosyamı indirdim lisansım nerede derseniz dreamspark sayfanızdaki isminize tıklayın ve menudeki my apss sekmesine devam edin karşınıza orjinal yazılım bilgileriniz gelecek.

 

Umarım faydalı olabilmişimdir. İyi günler dilerim. o12.org